Лабораториски Mултиметар

FLUKE 8846A/SU
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Лабораториски Mултиметар, 6.5 Цифри
119.591 ден
(вклучено ДДВ): 18.242,69 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 8846А/SU e прецизен 6.5 дигитен мултиметар за лабораториска намена. Двојниот дисплеј овозможува графички приказ на квалитетот на сигналот преку TrendPlot™, хистограм или статистика користејќи го аналитичкиот режим на работа. Инструментот има широк мерен опсег. Во комплетот се испорачува USB кабел и софтвер.

 

Карактеристики:

 • Дисплеј: Dual VFD Dot Matrix
 • Резолуција: 6.5 дигити
 • Континуитет/ тест на диоди
 • Аналитички функции, статистика, хистограм, TrendPlot™, споредување на лимит
 • Математички функции - NULL, Min/Max, dB/dBm
 • USB порта за приклучување на USB меморија
 • Временска база со реално време
 • Интерфејси RS232, IEEE-488.2, Ethernet
 • Програмски јазици/Емулациски режим SCPI (IEEE-488.2), Agilent 34401A, Fluke 45
 • Стандарди IEC 61010-12000-1, ANSI / ISA-S82.01-1994, CAN / CSA-C22.2 No.1010.1-92 1000V CATI / 600V CATII

Комплетот содржи:

 • Fluke 8846A мултиметар
 • Мерни сонди  TL71
 • USB - RS232 кабел
 • FlukeView Forms Software
 • Кабел за напојување
 • Упатство за употреба
Број на цифри на дисплеј
6.5
TRMS
AC+DC
AC Напон 1.000 V
DC Напон 1.000 V
AC Струја 10 A
DC Струја 10 A
Точност 0,0024 %
Отпорност 1.000 MΩ
Фреквенција 1.000 kHz
Капацитет 100.000 µF
Температурен опсег -200 - 600 °C
Фреквентен опсег за AC 300 kHz
Математички функции
Min/Max
Null
dB/dBm
Аналитички функции
Статистика
Хистограм
Споредба со гранична вредност
График
Други функции
Часовник за реално време
USB порта за USB меморија
Поврзување со компјутер
RS232
USB
LAN
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.