Лабораториски Mултиметар

PKT-P4000
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PEAKTECH
Код од Произв.: P 4000
Лабораториски Mултиметар, USB Поврзување
25.192 ден
(вклучено ДДВ): 3.842,85 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Peaktech P 4000 е точен и стабилен лабораториски мултиметар управуван со моќен 24 битен A/D конвертор. Поседува 10 мерни функции  и TrueRMS мерења за комбинирани наизменични и еднонасочни напони и струи (АC+DC).  Резолуцијата на DCV е 1 μV и фреквентниот опсег на AC напонот или струјата е  20 kHz .
Мултиметарот се користи и како фреквентен бројач, кој може да тестира фреквенција на импулси над 2 MHz или линеарна фреквенција од 200 kHz.

P4000 е управуван и калибриран од неговата софтверска апликација со што се гарантира стабилност на мерните процеси за подолг временски период. Со оптички изолираниот USB-интерфејс и вклучената софтверска апликација, мултиметарот може да прикажува мерења во реално време на РС. Апликацијата има динамичко, автоматски-нагодувачко скалирање на оските при прикажување на мерењата со график, со што може да опишат многу мали промени на електричните параметри.

 

Карактеристики:

  • Мерни функции: AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, капацитивност, фреквенција
  • 4 3/4-цифрен, LED дисплеј со големина 15mm со дополнителен секундарен дисплеј  (приказ 53 000)
  • TrueRMS мерења за AC+DC
  • Автоматско/мануелно менување на мерното подрачје
  • Релативна функција и dBm-мерење
  • Тест на диода, непрекинатост и логички тест
  • Аларм за погрешно поврзување на мерните сонди
  • Безбедност: EN 61010-1; CAT II 1000 V

Комплетот содржи: инструмент, преносен куфер, кабел за напојување, USB кабел, софтвер за Windows 98/2000/XP/VISTA/7/8/10

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.