Лабораториски Mултиметар

PKT-P4090
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PEAKTECH
Код од Произв.: P 4090
Лабораториски Mултиметар, True-RMS, Лабораториска или Теренска Употреба, Батериско Напојување
18.996 ден
(вклучено ДДВ): 2.897,69 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Peaktech P 4090 е TrueRMS мултиметар за употреба во лабораторијата (со мрежно напојување), но и во теренски апликации при напојување на батерија.
Поседува и дополнителни функции како мерење на релативната вредност (REL), MIN/MAX и DATAHold.
Со оптички изолираниот USB-интерфејс и вклучената софтверска апликација, мултиметарот може да прикажува мерења во реално време на РС. Апликацијата има динамичко, автоматски-нагодувачко скалирање на оските при прикажување на мерењата со график, со што може да опишат многу мали промени на електричните параметри.

 

Карактеристики:

  • Мерни параметри: AC/DC напон, AC/DC струја, отпорност, капацитивност и фреквенција
  • 4 1/2-цифрен LCD дисплеј со големина 21mm (приказ 22000) со позадинско осветлување
  • TrueRMS мерења
  • Автоматско или мануелен избор на мерно подрачје
  • Релативна функција (REL)
  • Функции DATAHold и MAX / MIN
  • Тест за непрекинатост и диоди
  • USB интерфејс со оптичка изолација
  • Безбедност: EN 61010-1; CAT I 600 V
  • Двојно напојување: 220V или 6x1.5V AA батерии

Се состои од: инструмент, преносен куфер, кабел за напојување, кабел за USB-интерфејс, софтвер за Windows XP / VISTA / 7/8/10,

Број на цифри на дисплеј
4
TRMS
AC
AC Напон 600 V
DC Напон 600 V
AC Струја 10 A
DC Струја 10 A
Точност 0,05 %
Отпорност 220 MΩ
Фреквенција 10.000 kHz
Капацитет 22.000 µF
Температурен опсег -20 - 1000 °C
Фактор на исполнетост
Не
Фреквентен опсег за AC 30 kHz
Математички функции
Min/Max
DataHold
Rel
Поврзување со компјутер
USB
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.