Аналоген функциски генератор

INSTEK GFG-8255A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GFG-8255A

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

37.195 ден
(вклучено ДДВ): 5.673,81 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK GFG-8255A - функциски генератор до 5MHz, опремен со стандардни функции и со логаритамски, линеарен “Sweep”, (GCV) излез и AM/FM модулација.

 

Карактеристики:

 • Фреквентен опсег: 0.5Hz ~ 5MHz
 • Бранови форми: синусоиден, триаголен, правоаголен, рампа
 • TTL и CMOS излез
 • Функција на напонско надворешно контролирана фреквенција (VCF)
 • Управување на ширината на импулсот со можност за инверзија на сигналот
 • DC “Offset” контрола
 • (-20dBx2) и варијабилно слабеење
 • Вграден 6 цифрен  бројач со INT/EXT со 150MHz/висока резолуција
 • INT/EXT AM/FM модулација
 • GCV излез за синхронизација
 • LIN/LOG “Sweep” режим

 

Комплетот се состои од: генератор, GTP-101 мерни сонди, приклучен кабел 220V, упатство за употреба.

Начин на генерирање на бранова форма
Аналоген
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Пилеста
Подржани модулации
AM
FM
Вграден бројач на фреквенција
Да
Мерење на напонот на функцијата
Не
TTL/CMOS излез
TTL
CMOS
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.