Aналоген функциски генератор

INSTEK GFG-8219A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: GFG-8219A

Aналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

27.320 ден
(вклучено ДДВ): 4.167,46 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK GFG-8219A - 3MHz функциски генератор кој освен стандардните функции: TTL/CMOS/рампа излезот, (VCF), има и вграден 6-дигитен бројач. Со фреквентен опсег до 3MHz, овој генератор е робусен инструмент со логаритмички, линеарен “Sweep”, (GCV) излез и AM/FM модулација.

 

Карактеристики:

  • Фреквентен опсег: 0.3Hz ~ 3MHz
  • Бранови форми: синусоидна, триаголна, правоаголна, рампа, TTL и CMOS излез
  • (VCF) влезна функција
  • DC “Offset” контрола
  • (-20dBx2) и варијабилно слабеење
  • Вграден 6 дигитен бројач и INT/EXT функција со 150MHz/висока резолуција
  • LIN/LOG “Sweep” режим
  • INT/EXT AM/FM модулација
  • GCV излез за синхронизација

 

Комплетот се состои од: генератор, GTP-101 мерни сонди, приклучен кабел 220V, упатство за употреба.

Начин на генерирање на бранова форма
Аналоген
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Пилеста
Фреквентен опсег 3 MHz
Подржани модулации
AM
FM
Вграден бројач на фреквенција
Да
Мерење на напонот на функцијата
Не
TTL/CMOS излез
TTL
CMOS
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.