Функциски Генератор

INSTEK SFG-1013
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: INSTEK SFG-1013
DDS Функциски Генератор, SFG-1013, 1x 3MHz, GW Instek
15.137 ден
(вклучено ДДВ): 2.309,03 ден
Б.Исп.одЛагер
w

GW INSTEK SFG-1013 - функциски генератор со дисплеј за приказ на фреквенцијата и напонот на излезниот сигнал, голема точност и стабилност на сигналот, базиран на DDS технологија и FPGA дизајн на чип. Работи во опсег до 3MHz фреквентен опсег, за синусен, триаголен и  правоаголен сигнал.

 

Карактеристики:

  • DDS технологија и FPGA дизајн на чип
  • Феквентен опсег: 0.1Hz~3MHz
  • Висока точност на фреквенција: ± 20ppm
  • Голема стабилност на фреквенција: ± 20ppm
  • Максимална резолуција на фреквнција: 100mHz
  • Мала дистрорзија на синусоида: -55dBc, 0.1Hz~200kHz
  • Мерење на напонот на брановата форма


Комплетот се состои од: генератор, GTP-101 мерни сонди, приклучен кабел 220V, упатство за употреба.

 

Начин на генерирање на бранова форма
DDS
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Фреквентен опсег 3 MHz
Резолуција на фреквенција 100 mHz
Вграден бројач на фреквенција
Не
Мерење на напонот на функцијата
Да
TTL/CMOS излез
TTL
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.