Функциски Генератор

INSTEK AFG-2125
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: AFG-2125
ARB Функциски Генератор, AFG-2125, 1x 25MHz, GW Instek
29.996 ден
(вклучено ДДВ): 4.575,66 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Instek AFG-2125 е DDS (Direct Digital Synthesized) базиран сигнал генератор дизајниран за едукациски и основни индустриски апликации, наменет за лесно и едноставно генерирање на синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција. Има брзина на семплирање од 2MSa / s,10 битна вертикална резолуција и 4k точки должина на запис, со што на корисникот му се обезбедува   флексибилна околина за создавање на специфични бранови функции. Негови главни предности се уште и 0.1Hz резолуција за синусна, правоаголна и триаголна функција, заедно со 1% ~ 99% прилагодлива ширина на импулсот.

 

Карактеристики:

 • Фреквентен опсег: 0.1Hz до 25 MHz со 0.1Hz резолуција
 • Синусна, правоаголна, триаголна и произволна функција
 • 20MSa / s брзина на семплирање, 10 битна вертикална резолуција и 4k должина на запис за произволните функции
 • Прилагодлива ширина на импулсот: 1% ~ 99%
 • Подесување преку нумеричката тастатура
 • Поставување на амплитуда, DC Offset и други клучни поставувања кои истовремено се прикажуваат на 3,5 "LCD дисплеј
 • AM / FM / FSK модулација, Sweep и бројач на фреквенција
 • USB поврзување за управување со уредот и создавање на произволни функции
 • Софтвер за генерирање на функции

Комплетот содржи:

 • Упатство на CD
 • Кабел за напојување
 • GTL-110 тест сонди х 2
Начин на генерирање на бранова форма
Arbitrary function
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Фреквентен опсег 25 MHz
Резолуција на фреквенција 100 mHz
Брзина на семплирање 20 MS/s
Подржани модулации
AM
FM
FSK
Вграден бројач на фреквенција
Да
Мерење на напонот на функцијата
Да
TTL/CMOS излез
CMOS
Вертикална резолуцијa 10 Bits
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Должина на брановата форма 4.000
Поврзување со компјутер
USB
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.