Функциски Генератор

INSTEK SGF-1003
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: SFG-1003
DDS Функциски Генератор, SFG-1003, 1x 3MHz, GW Instek
13.568 ден
(вклучено ДДВ): 2.069,69 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

GW INSTEK SFG-1003 - функциски генератор со дисплеј за приказ на фреквенцијата  на излезниот сигнал, голема точност и стабилност на сигналот, базиран на DDS технологија и FPGA дизајн на чип. Работи во опсег до 3MHz фреквентен опсег, за синусен, триаголен и  правоаголен сигнал.

 

Карактеристики:

  • DDS технологија и FPGA дизајн на чип
  • Феквентен опсег: 0.1Hz~3MHz
  • Висока точност на фреквенција: ± 20ppm
  • Голема стабилност на фреквенција: ± 20ppm
  • Максимална резолуција на фреквнција: 100mHz
  • Мала дистрорзија на синусоида: -55dBc, 0.1Hz~200kHz


Комплетот се состои од: генератор, GTP-101 мерни сонди, приклучен кабел 220V, упатство за употреба.

 

Начин на генерирање на бранова форма
DDS
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Фреквентен опсег 3 MHz
Резолуција на фреквенција 100 mHz
Вграден бројач на фреквенција
Не
Мерење на напонот на функцијата
Не
TTL/CMOS излез
TTL
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.