Функциски генератор на стандардни и произволни функции

INSTEK AFG-2225
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: AFG-2225

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна, шум и произволно дизајнирана функција.

32.211 ден
(вклучено ДДВ): 4.913,54 ден
Беспл. Испор.
w

Instek AFG-2225 е DDS (Direct Digital Synthesized) базиран сигнал генератор дизајниран за едукациски и основни индустриски апликации, наменет за лесно и едноставно генерирање на синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција. Има брзина на семплирање од 120MSa/s,10 битна вертикална резолуција и 4k точки должина на запис, со што на корисникот му се обезбедува   флексибилна околина за создавање на специфични бранови функции. Негови главни предности се уште и 1µHz резолуција за синусна, правоаголна и триаголна функција, заедно со 1% ~ 99% прилагодлива ширина на импулсот.

 

Карактеристики:

  • Фреквентен опсег: 1µHz до 25 MHz со 1µHz резолуција
  • Синусна, правоаголна, триаголна, шум и произволна функција
  • 120MSa / s брзина на семплирање, 10 битна вертикална резолуција и 4k должина на запис за произволните функции
  • Прилагодлива ширина на импулсот: 1% ~ 99%
  • Подесување преку нумеричката тастатура
  • Поставување на амплитуда, DC Offset и други клучни поставувања кои истовремено се прикажуваат на 3,5 "LCD дисплеј
  • AM/FM/PM/FSK/SUM модулација, Sweep и бројач на фреквенција
  • USB поврзување за управување со уредот и создавање на произволни функции
  • Софтвер за генерирање на функции

Комплетот содржи: функциски генератор, GTL-110 тест сонди х 2, кабел за напојување и упатство за употреба.

Начин на генерирање на бранова форма
Arbitrary function
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Пилеста
Шум
Фреквентен опсег 25 MHz
Резолуција на фреквенција 0,001 mHz
Брзина на семплирање 120 MS/s
Подржани модулации
AM
FM
FSK
Вграден бројач на фреквенција
Да
Мерење на напонот на функцијата
Да
TTL/CMOS излез
CMOS
Вертикална резолуцијa 10 Bits
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Должина на брановата форма 4.000
Поврзување со компјутер
USB
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.