Функциски Генератор

INSTEK MFG-2110
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
INSTEK
Код од Произв.: MFG-2110
ARB Функциски Генератор, MFG-2110, 1x 10MHz, GW Instek
27.689 ден
(вклучено ДДВ): 4.223,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Instek MFG-2110 е генератор на бранови функции, припадник серијата повеќеканални функциски генератори MFG-2000. MFG-2110 поседува вкупно два излези: еден ARB генератор со фреквентен опсег до 10MHz ARB, како и еден генератор на импулси 10MHz.

AFG каналот од сериите MFG-2000 испорачува синус, квадрат и триаголник, итн. Генерирањето на вистински точка-по-точка излезни произволни бранови карактеристики е со брзина на примероци од 200 MHz, стапка на повторување на брановата функција од  100MHz, 14-битна резолуција  и 16k длабочина на меморијата.

 

Карактеристики:

  • 4,3" TFT дисплеј во боја
  • Два излезни канали: 1х генератор на произволни функции 1μHz ~ 10MHz и и генератор на импулси до 10MHz
  • Вистинска точка-по-точка арбитрарна функција: 200MSa/s брзина на семплирање, 100MHz брзина на повторување на брановата функција, 14-битна резолуција, длабочина на меморија од 16к точки
  • Дизајн со изолација на заземјувањето помеѓу приклучните терминали и шасијата на инструментот
  • USB Меморија / USB комуникациска порта / LAN

Комплетот содржи: кратко упатство за почеток, CD-ROM со MFG софтвер и упатство за употреба x 1, приклучна сонда BNC-алигатор (GTL-101).

Начин на генерирање на бранова форма
Arbitrary function
Бранови функции
Правоаголна
Триаголна
Синусна
Пилеста
Шум
Пулсна
Фреквентен опсег 20 MHz
Резолуција на фреквенција 0,001 mHz
Брзина на семплирање 200 MS/s
Вграден бројач на фреквенција
Не
Мерење на напонот на функцијата
Да
TTL/CMOS излез
TTL
Вертикална резолуцијa 14 Bits
Стабилност на фреквенција 20 ppm
Должина на брановата форма 16.000
Поврзување со компјутер
RS232
USB
GPIB
LAN
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.