Функциски генератори

Производи на страна:
Страна 1 од 1
INSTEK GFG-8219A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8219A

Aналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

23.337 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK SFG-1013
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: INSTEK SFG-1013

DDS функциски генератор со приказ на напон.

14.613 ден
Повеќе
на лагер
w
INSTEK SGF-1003
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: SFG-1003

DDS функциски генератор до 3MHz.

13.086 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8255A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8255A

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

31.770 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8216A
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-8216A

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

18.320 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-3015
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: GFG-3015

Аналоген функциски генератор со можност за програмирање преку RS232 интерфејс.

54.670 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2125
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: AFG-2125

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

28.935 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDG 1025
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 25MHz....
26.681 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDG 1050
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 50MHz....
34.969 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2225
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: AFG-2225

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна, шум и произволно дизајнирана функција.

31.043 ден
Повеќе
на лагер
w
INSTEK AFG-2005
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: AFG-2005

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

16.721 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.