Функциски генератори

Производи на страна:
Страна 1 од 1
INSTEK GFG-8219A
Брзо инфо
(0)
Код: GFG-8219A (CE)

Aналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

26.245 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK SFG-1013
Брзо инфо
(0)
Код: SFG-1013 (CE)

DDS функциски генератор со приказ на напон.

14.540 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK SGF-1003
Брзо инфо
(0)
Код: SFG-1003 (CE)

DDS функциски генератор до 3MHz.

13.013 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8255A
Брзо инфо
(0)
Код: GFG-8255A (CE)

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

35.768 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-8216A
Брзо инфо
(0)
Код: GFG-8216A (CE)

Аналоген функциски генератор со вграден бројач на фреквенција.

20.719 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK GFG-3015
Брзо инфо
(0)
Код: GFG-3015 (CE) + RS232C

Аналоген функциски генератор со можност за програмирање преку RS232 интерфејс.

61.795 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2125
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2125 (CE)

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

28.935 ден
Повеќе
На лагер
w
SIG.SDG 1025
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 25MHz....
26.681 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SIG.SDG 1010
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 10MHz....
23.991 ден
Повеќе
На лагер
w
SIG.SDG 1050
Брзо инфо
(0)
Функциски генератор на стандардни и произволни бранови функции, со голема стабилност и резолуција на фреквенцијата на излезниот сигнал. Максимална фреквенција до 50MHz....
34.969 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2225
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2225 (CE)

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна, шум и произволно дизајнирана функција.

31.043 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
INSTEK AFG-2005
Брзо инфо
(0)
Код: AFG-2005 (CE)

Функциски генератор за точно и прецизно генерирање на сигнал со синусна, правоаголна, триаголна и произволно дизајнирана функција.

16.721 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.