LCR декади

Производи на страна:
Страна 1 од 1
METREL MA-2705
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2705

Индуктивна декада за подрачје до 1H со чекор 1mH.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3270
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3270

Индуктивна декада со вртливи преклопници, 10H.

14.730 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3275
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3275

Капацитивна декада со вртливи преклопници, 10uF.

13.181 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2405
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2405

Капацитивна декада за вредности 100pF-100nF со чекор 100pF.

20.065 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2115
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2115

Отпорничка декада до 10MΩ и резолуција 1Ω.

14.540 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL MA-2115S
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MA 2115S

Отпорничка декада до 1MΩ и резолуција 0,1Ω.

15.703 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P3265
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 3265

Отпорничка декада со вртливи преклопници, 10MΩ.

10.011 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.