Мерачи на осветленост

Производи на страна:
Страна 1 од 1
LUTRON LM-8000A
Брзо инфо
(0)

Мерач на температура, влага, брзина на струење и осветленост.

8.579 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P5025
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5025

Мерач на осветленост со мерен опсег до 50.000 Lux.

2.351 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
HYELEC MS6612
Брзо инфо
(0)

Прирачен мерач на осветленост со мерен опсег до 200.000Lux.

2.290 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH EA31NIST
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со вклучен NIST калибрациски сертификат.

18.317 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH EA33
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со голем дисплеј, мерен опсег до 999.900Lux и меморија.

20.352 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5086
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5086

Мерач на осветленост од LED oсветлување, флуоросцненти или стандардни светилки со различна боја на светлина.

7.370 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
LUTRON LX-1102
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со RS232 интерфејс.

7.779 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH HD400NIST
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со NIST калибрациски сертификат.

24.351 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5165
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5165

Компактен мерач на осветленост во мини изведба.

2.452 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
EXTECH HD450
Брзо инфо
(0)

Мерач на осветленост со меморија и снимање на податоците во реално време.

14.903 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON LX-02
Брзо инфо
(0)

Сонда за осветленост - додаток за мултиметри.

4.160 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 1000FLT
Брзо инфо
(0)

Тестер за изведување на брза и едноставна комплетна дијагностика на исправност на флуоресцентни светилки.

18.175 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.