GSM / GPRS Модем

COMET KIT-GSM-G
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
COMET SYSTEM
Код од Произв.: KIT-GSM-G
Modem, GSM, GPRS, Comet KIT-GSM-G
22.534 ден
(вклучено ДДВ): 3.437,39 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Comet KIT-GSM-G - GSM/GPRS модем во комплет за употреба со Comet G0241 логерите на температура со принтер наменети за монтажа во возила и следење на температурата при транспорт. Со модемот може да се врши дојава на аларми преку SMS пораки како и да се управува со работењето на системот. Дополнително со користење на M2M серверот на производителот (опција) може да се овозможи следење на температурата во возилото во реално време 24/7 со комплетна архива на податоците. Комуникацијата со модемот е преку RS232 кабел.

 

Комплетот содржи:

  • LP040 - GSM/GPRS модем
  • MP009/1 - Aнтена со 3dB засилување
  • QMS2901 - Кабел за конфигурација на модемот
  • LP010 - Комплет од напојувачки и комуникациски кабел
  •  MD036 - Додаток за монтирање
Излез
RS232
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.