Мерачи на бучава

Производи на страна:
Страна 1 од 1
LUTRON SB-01
Брзо инфо
(0)

Ветробран за микрофон наменет за елиминирање на шумот од ветер.

246 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH SL400
Брзо инфо
(0)

Компактен и лесен мерач со вградена меморија за мерење и снимање на изложеност на бучава.

51.557 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LUTRON SC-942
Брзо инфо
(0)

Калибратор за бучава со две референтни нивоа 94/114dB.

14.800 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL DSL-336
Брзо инфо
(0)

Калибратор за бучава со две референтни нивоа 94/114dB.

17.448 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P8005
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 8005

Мерач и снимач  на бучава од класа II, во комплет со преносен куфер и додатоци за изведување на мерењата.

12.757 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH SDL600
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучавост со можност за снимање на мерните големини директно на SD картичка во Excel-компатибилен формат.

38.889 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON SL-4012
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава со RS232 поврзување со РС.

13.740 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SVAN-959
Брзо инфо
(0)

Мерач на бучава во класа 1 наменет за КОМПЛЕТНА анализа на бучава во класа 1, со можност за мерење на вибрации (општи и хумани) по една оска.

Повеќе
Само во продавница
PKT-P5175
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5175

Мерач на бучава со стандардни мерни функции, мини изведба.

2.452 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EXTECH 407760
Брзо инфо
(0)

Едноставен снимач/логер на ниво на бучава со USB порта.

15.849 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
METREL A-1162
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: A 1162

Комплет кабел и софтвер SoundLink PRO за Metrel мерачите на параметри на околина.

19.688 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P1080
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 1080

Тестер на напон со мултиметатрски функции за мерење на струја и отпор.

2.258 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.