Мерачи на брзина на струење

Производи на страна:
Страна 1 од 1
LUTRON AM-4204HA
Брзо инфо
(0)

Анемометар со HotWire сонда и мерен опсег (0.2-20)m/s.

17.159 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL AVM-714
Брзо инфо
(0)

Анемометар со HotWire сонда (без пропелер) и со РС поврзување преку RS232.

21.446 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH SDL350
Брзо инфо
(0)

Анемометар со HotWire сонда за мерење на струење на воздух и снимање на податоците на SD картичка.

38.889 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON AM-4233SD
Брзо инфо
(0)

Анемометар со мини пропелерска растеглива сонда за изведување на мерења во вентилациски системи. Работи и како логер на мерните големини на SD картичка.

21.766 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
EXTECH AN340
Брзо инфо
(0)

Анемометар со мини пропелер телескопска сонда, опција за мерење на температура и релативна влажност со снимање на мерните параметри.

30.592 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON AM-4232
Брзо инфо
(0)

Анемометар со мини пропелерска растеглива сонда за изведување на мерења во вентилациски системи.

18.791 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TECPEL AVM-715
Брзо инфо
(0)

Анемометар со пропелер и мерење на температура.

7.706 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LUTRON YK-80AP
Брзо инфо
(0)

Анемометар со пропелер и RS232 поврзување.

12.042 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5170
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5170

Компактен анемометар со пропелер, мини изведба.

2.452 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE 922 KIT
Брзо инфо
(0)

Комплет за испитување на вентилациски системи базиран на Fluke 922.

56.488 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
PKT-P5060
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5060

2-во-1 мерач на брзина на струење и бесконтактен термометар со USB поврзување

11.858 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PKT-P5145
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: P 5145

2-во-1 инструмент за мерење на брзина на струење и диференцијален притисок, со USB поврзување.

15.117 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FLUKE 922
Брзо инфо
(0)

Мерач на брзина на струње, проток на воздух, диференцијален притисок и температура наменет за испитување на вентилациски системи.

48.491 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.