Мерачи на издувни гасови

Производи на страна:
Страна 1 од 2
MRU MGALUXX
Брзо инфо
(0)
Преносен анализатор во heavy-duty изведба, наменет за изведување на долготрајни мерења на горилници во индустриски апликации, гасни турбини и мотори, големи котли, печки и с...
0 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU SPECTRA PLUS
Брзо инфо
(0)

Анализатор на издувни гасови наменет за сервисирање и одржување на горилници.

Повеќе
Само во продавница
MRU D.SMART-Eset
Брзо инфо
(0)
Комплет - Преносен анализатор на издувни гасови наменет за контролни мерења на процеси на согорување. Се користи за нагодување на ефикасноста на согорување, редовно испитува...
65.975 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MRU VARIO PLUS
Брзо инфо
(0)

Анализатор на издувни гасови наменет за индустриска употреба.

Повеќе
Само во продавница
MRU OPTIMA7
Брзо инфо
(0)

Анализатор на издувни гасови со можност за мерење до 7 гасови, за индустриска употреба.

Повеќе
Само во продавница
MRU DELTASMART-E
Брзо инфо
(0)
Преносен анализатор на издувни гасови наменет за контролни мерења на процеси на согорување. Се користи за нагодување на ефикасноста на согорување, редовно испитување и одржу...
45.724 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU DELTASMART-B
Брзо инфо
(0)
Преносен анализатор на издувни гасови наменет за контролни мерења на процеси на согорување. Се користи за нагодување на ефикасноста на согорување, редовно испитување и одржу...
57.098 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU D.SMART-BSet
Брзо инфо
(0)
Комплет - Преносен анализатор на издувни гасови наменет за контролни мерења на процеси на согорување. Се користи за нагодување на ефикасноста на согорување, редовно испитува...
77.171 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU NOVA COMPACT
Брзо инфо
(0)

Преносен анализатор на издувни гасови со стандардни функции, наменет за краткотрајни анализи на хемискиот состав на емисиите.

Повеќе
Само во продавница
MRU MGAPRIME
Брзо инфо
(0)
Преносен анализатор наменет за изведување на долготрајни мерења со висока прецизност. Се користи кај мерења на горилници во индустриски апликации, гасни турбини и мотори, го...
0 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MRU TOM420
Брзо инфо
(0)

Сонда за мерење на содржината на 02 во издувниот гас, базирана на Zr02 сензор, наменета за чисти процеси на согорувања (на пр. природен гас).

Повеќе
Само во продавница
MRU OMS420
Брзо инфо
(0)
Сонда за мерење на содржината на 02 во издувниот гас, базирана на Zr02 сензор, за температури до 600C и посебен сензор (опција) со тврд електролит за мерење на запаливи оста...
Повеќе
Само во продавница
MRU NOVA PLUS
Брзо инфо
(0)

Преносен анализатор на издувни гасови со напредни функции, бежично далечинско управување и 10 различни програми за мерење.

Повеќе
Само во продавница
MRU-62693
Брзо инфо
(0)

Додаток-термопечатач за гасните анилизатори MRU.

15.402 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TURNKEY OSIRIS
Брзо инфо
(0)
Компактна, полупреносна мерна станица за изведување на кратко- и долго-трајни анализи на честички (прашина) во воздух-животна средина. Поседува широк избор на можности за на...
Повеќе
Само во продавница
KatalogMO_2015_2016
Merni unit
instek mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.