Сертифициран Aнализатор на Емисии

MRU MGAPRIME-Q
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU

Преносен, високо-прецизен анализатор, сертифициран според стандардот EN 15267 дел 1, 2 и 4, наменет за за изведување на долготрајни мерења на емисиите на средни и големи ложишта.

0 ден
(вклучено ДДВ): 0 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MRU MGAPrime-Q е сертифициран анализатор на емисии, со напредна NDIR технологија за мерење на гасовите односно парамагнетски сензор за мерење на O2. Уредот е лесно преносен, практичен за користење, но и опремен со сите технолошки функционалности за изведување на мерењата.

Достапни се сите важни интерфејси, како Ethernet (LAN), WLAN, Bluetooth, USB, RS485, 8 канални 4 ... 20 mA.
 

Карактеристики:

 • Високо-прецизна мерна техника со најниско отстапување со специјални дисперзивни инфрацрвени (NDIR) мерни сензори за изведување на долготрајни мерења
 • Преконфигуриран анализатор со следниве компоненти на гас:NOx, NO, NO₂, CO, CO₂, SO₂, N₂O, CH₄, HC како C₃H₈ и O₂ со парамагнетен сензор
 • 7 ”TFT дисплеј во боја со висока резолуција (800x480 пиксели), чувствителен на допир, со оперативен систем LINUX
 • Напредни кориснички нагодувања за времетраење и интервалот на мерење, усреднување на резултатите, графички приказ на резултатите
 • Мерење на брзината на струење на издувниот гас со дополнителна Питот-цевка и пресметка на протокот на гасот
 • Ладилник на гас (Peltier) со две фази на ладење, со две пумпи за одведување на кондензатот, постојана точка на росиште +5°C кога инструментот е поврзан на напојување 220V
 • Управување дозирање на фосфорна киселина  (10%) за сигурно, прецизно мерење на SO₂ и NO₂
 • Моќна пумпа за земање примероци на гас за апликации при висок негативен притисок
 • 8х аналогни излези, 4х аналогни влезови
 • Пренос на податоци: LAN, WiFi, USB, RS 485. Вградена меморија од 400MB за складирање на податоци
 • Работа на LiOn батерија со вклучен ладилник за гас, но без вклучено греење на линијата
 • Греење на линија за земање примероци, тефлонска 6/4mm, должина на линијата 3m, завршеток со димензии  Ø12 / 300 mm (на располагање и други должини)
 • Заштита: IP42 со вклучена торбичка
 • Лесен и преносен уред: 430x 290x 150 mm, 15kg
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.