Детектор на Гасови

FLUKE CO-220
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE
Детектор на Гасови, CO2, 1000 ppm
46.112 ден
(вклучено ДДВ): 7.034,03 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke CO-220 е едноставен инструмент за брзо мерење на јаглен-моноксид во воздухот .

Содржи електрохемиски сензори од најновата генерација, кои се одликуваат со брза реакција на  промените на концентрацијата на јаглерод моноксид во амбиент без употреба на пумпа. Наменет е за употреба кај сервисери, техничари и други професионалци кои треба да ја измерат концентрацијата на  CO нивоа во простори како што се индустриски средини, комерцијални објекти или станови каде е можна акумулација на согорување на гас .

 

Карактеристики:

  • Робусно куќиште
  • Голем и освeтлен LCD дисплеј 
  • Mерно подрачје на CO е 0 дo 1000ppm, резолуција 1ppm
  • Tочност 5%
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.