Детектор на Гасови

MRU-680400
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU
Детектор на Гасови, CO, 300 ppm
33.838 ден
(вклучено ДДВ): 5.161,73 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MRU-680400 e детектор на јаглероден моноксид наменет за брза и едноставна проверка на концентрацијата на СО во простории каде има согорување.

 

Карактеристики:

 • Нагодувачни аларм: потполно програмабилен
 • Мерен опсег: (0–300)ppm
 • Аларм: звучен и трепкање на дисплеј
 • Меморија: 20 мерења
 • Print функција: преку IR интерфејс кон инфраред термопринтер
 • Усреднување: потполно програмабилно
 • Батерија: 2xMignon (Алкални)
 • Трање на батерија: 1000 часа
 • Димензии: (139x84x24)mm (bxhxd)
 • Должина на сондата: 330mm
 • Маса: ~170g
   
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.