Детектор на Гасови

SAS-GD100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG
Детектор на Гасови, Пропан, Бутан
1.050 ден
(вклучено ДДВ): 160,17 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Детектор на гасови (пропан, бутан) со приклучок за 220V. Едноставен куќен детектор-аларм за гасови за внатрешна употреба. Ја гарантира сигурноста во домот. Кога гасот постигнува одредено ниво на концентрација, детекторот алармира со визуелен и гласен сигнал.
Напомена: не детектира јаглероден моноксид!

 

Кaрактеристики:

  • Гасови кои ги детектира: LPG, природен или гасови од јаглен
  • Напојување: 100 VAC - 240 VAC ~ 50/60 Hz
  • Потрошувачка на струја: < 4 W
  • Тон на алармот: > 85 dB
  • Температурен опсег: (-10+40)°C
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.