Мерач на квалитет на воздух

EXTECH CO250
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
EXTECH

Мерач на квалитет на воздух за мерење на: CO2, температура, влага и точка на роса.

29.629 ден
(вклучено ДДВ): 4.519,68 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Extech CO250 - Мерач на квалитет на воздух за мерење на: CO2, температура, влага и точка на роса. Наменет за мерење на квалитет на воздухот во училишта, болници, канцеларии и сите објекти каде се генерираат големи количини на јаглерод диоксид - CO2.

 

Карактеристики:

  • NDIR (non-dispersive infrared) CO2 сензор без потреба од одржување
  • Мерно подрачје CO2: 0 до 5,000ppm, резолуција 1ppm
  • Температура: -10 до 60°С, резолуција 0,1°С
  • Влажност: 0.0 до 99.9%, резолуција 0,1%
  • Програмабилен звучен аларм
  • LCD дисплеј со позадинско осветлување
  • RS232 комуникација за поврзување со компјутер
  • Софтвер за снимање и документирање на мерењата

Комплетот содржи: инструмент, батерии, кабел за поврзување со компјутер, CD со софтвер, упатство за користење и куфер за носење.

Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.