Мерач на концентрација на CO2

COMET T5540
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
COMET SYSTEM
Код од Произв.: T5540

Мерач на концентрација на CO2 (јаглерод диоксид) со LAN комуникација и вграден веб сервер.

25.557 ден
(вклучено ДДВ): 3.898,53 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Comet T5540 - Мерач на концентрација на CO2 (јаглерод диоксид) со LAN комуникација и вграден веб сервер. Моменталната вредност на CO2 се прикажува на LCD дисплеј на предниот панел. Вградената меморија овозможува снимање на податоците за подолг временски период. Нивото на јаглерод диоксид од неодамна се смета како важен параметар, кој значително го одредува квалитетот на амбиенталниот воздух, oсобено во објекти каде престојуваат многу луѓе, како сали за состаноци, болници, училишта, кина, театри и центри. Преку мерењето на концентрацијата на CO2 може да се оптимизира работењето на вентилацијата во објектите за обезбедување на подобар квалитет на воздухот. Автоматско алармирање е овозможено директно на email адреси преку вграден email сервер.

 

Карактеристики:

  • Мерен опсег за CO2: 0 до 2000ppm, резолуција 1ppm
  • Точност: ±(50ppm +2%) на 25°C и 1013hPa
  • Интервал на мерење: 15 сек
  • Подржани протоколи: WWW, ModbusTCP, SNMPv1, SOAP, XML
  • IP30 заштита
  • Протоколи за аларми: E-mail, SNMP Trap, Syslog
  • Напојување: 9-30Vdc преку дополнителен адаптер
  • Компатибилен со софтверите на производителот за интеграција во системски решенија и снимање на податоци на РС

Комплетот содржи: Comet T5540, калибрациски сертификат во согласност со побарувањата на стандардот ISO17025, упатство за користење.

**За работа на уредот потребен е дополнителен адаптер за напојување.

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.