Детектор на Гасови

MRU 400GD
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MRU
Детектор на Гасови, CO 1000 ppm, CH4 44000 ppm, H2O
0 ден
(вклучено ДДВ): 0 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

MRU 400GD е универзална платформа, универзален детектор и уред за мерење. Употребата од 400GD е поврзана со разменливите глави на сензорите, кои можат да се заменуваат во поле и автоматско откриени со 400GD.

Овој уред може да се користи како уред за откривање и мерење при примена, како што се откривање на гасови и димни гасови во просториите на котли / инсталации за греење, мерења во амбиент, итн.

Карактеристики:

 • Прегледен, осветлен LCD колор дисплеј: 45 mm (1,8 ”)
 • Промена на сензорите за време на користење, автоматска детекција на сензорот
 • Оптички аларм кај сензорот и на дисплејот на уредот (само за апликациите за детекција на истекување)
 • Акустичен аларм и вибрации за апликациите за детекција на истекување
 • Прилагодливи прагови на алармот во ppm, % и % LEL (сензор за HC)
 • Индикација за концентрација на гас
 • Покажување на резултатите од мерењето како QR код (за испорака на е-маил)
 • Вградена LiOn батерија, капацитет околу 20h (во зависност од сензорот)
 • Напојување100-240 V / 5 V DC / 500 mA
 • Димензии (W x H x D) 50 x 135 x 35 mm
 • Работна температура: + 5°C ... + 50°C
 • Маса: прибл. 230gr
 • IP30 заштита

Основниот комплет содржи: 400GD платформа со свитлив, флексибилен врат, USB кабел, полнач, LiOn батерија, упатство за употреба.

Опции за сензори за 400GD:
 

 • модел HC400 за детекција и мерење на CH4
 • модел HC401 за CH4, C3H8
 • модел HC402 за CH4, C3H8, H2
 • модел RF400 за ладилни гасови
 • модел CO400 за јаглерод моноксид (CO)
 • модел CD400 за јаглерод диоксид (CO2)
 • модел IR400 за безконтактно мерење на температура
 • модел HM400 за мерење на амбиентални параметри: влажност на воздухот, притисок и температура
 • модел LED400 за LED инспекциска ламба
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.