Skip Navigation Links.

Напреден вибро-дијагностички анализатор

FLUKE 810
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Напреден вибро-дијагностички анализатор за комплетна анализа и дијагностика на вибрациите на механичките системи.

742.197 ден
(вклучено ДДВ): 113.216,49 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 810 - најновиот и најнапреден анализатор на вибрации. Наменет е за одржување на индустриски системи и е способен за едноставна, брза и ефикасна идентификација и лоцирање на најчестите механичките дефекти (небалансираност, (не)порамнетост, грешки во лежаите, ослабени механички врски).

 

Kарактеристики:

 • Наоѓа примена во процесите за анализа на: мотори, вентилатори, менувачи, спојници, осовини, сите видови на пумпи и компресори, погони-преноси на ланец и/или ремен
 • Едноставна текстуална анализа
 • Анализа на степенот на дефектот (мала оштета, умерена или тешко оштетување)
 • Предложени опции за поправка
 • Спектрален приказ
 • Листа на критични вредности
 • Голем, 1⁄4 VGA TFT дисплеј во боја со дијагонала од 14.5cm (5.7”) и резолуција 320 x 240 точки
 • Едно - осовински и Три –осовински сензор за вртежи
 • Ласерски мерач на вртежи (Тahometer)
 • USB приклучок за пренос на податоците на компјутер
 • 2GB внатрешна меморија и дополнителен отвор за micro SD мемориска kартица;

Содржина на комплетот:

 • Fluke 810, инструмент за анализа на вибрации
 • 14.8V-2.55Ah LiIon батерија
 • Полнач за батеријата
 • Три – осовински сензор за забрзување со магнетен носач и комплет за монтажа со лепило и кабел за поврзување
 • Ласерски мерач на брзината (tahometer) со торбица за носење
 • Програмски пакет VIEWER за обработка на снимените податоци на компјутер
 • Појас – прерамка за носење на анализаторот
 • Торба за целиот комплет
 • Упатство за користење

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.