Дигитална сонда за трагање на кабли

FLUKE MT8200-60K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS

Дигиталните сонди за трагање овозможуваат брзо и едноставно пронаоѓање на вистинскиот кабел поради отпорноста на пречки и останати индуцирани сигнали во каблите.

17.203 ден
(вклучено ДДВ): 2.624,19 ден
Беспл. Испор.
w

Fluke MT8200-60K - IntelliTone 200 Probe е комплет сонда и приемник за трасирање на кабли од новата генерација. Работи на принципот на детектирање на генериран тон (дигитален или аналоген) со помош на генератор. Променливата осетливост овозможува прецизно издвојување на бараниот кабел од сноп од кабли. Во комплетот се испорачува генератор на дигитален сигнал кој може да врши проверка на врската на каблите како и тест на мрежните сервиси (Ethernet, PoE, POTS).

 

Карактеристики:

  • Дигиталните сигнали овозможуваат прецизно трагање и намалување на грешки поради шум и индуцирани погрешни сигнали во проводниците
  • Прецизно диференцирање на поедини парици со функцијата SmartTone за аналогни сигнали
  • Можност за работа на активна мрежа
  • Дијагностика на дефекти како: прекин, куса врска и погрешно поврзани парици
  • Интерфејс: Mod8 порт за пристап и приклучување на UTP/STP кабли и тестирање на сите 4 парици


Комплетот содржи: IntelliTone 200 сонда, генератор на дигитален сигнал, RJ11 и RJ 45 patch кабли, CD со упатство и 9V батерија.

Тип на генериран сигнал
Дигитален
Конектори за приклучување
RJ45
F(COAX)
Можност за работа на активна мрежа
Да
Идентификација на услуги
Ethernet
POTS
PoE
Проверка на врската на мрежните кабли
Да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.