Рачка за лемење

ERSA 550/MZ
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ERSA

Рачка за лемење, 550W.

25.447 ден
(вклучено ДДВ): 3.881,75 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ersa 550МZ е рачка за лемење најчесто користена во апликации при преработка на лимови, монтажа и за лемење на бакарни шипки (шини). Специфичната форма на чекан ја прави погорна за употреба во автомобилската индустрија (лимови), како и апликации за нанесување на калај (калаисување).

 

Карактеристики:

  • Моќност: 550W
  • Напојување: 230 V
  • Време на загревање: 7min
  • Тежина: 2.5kg
  • Заменски грејач тип:E055100

Се состои од: рачка за лемење 550MZ, врв 552 MZ и држач A17.

Напојување 220 V-AC
Моќност 550 W
Максимална температура 600 °C
Тежина 2.500 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.