Леткум на Гас

WEL.PYROPEN-JR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0051607599
Леткум на Гас, 450 C, 60 min
7.509 ден
(вклучено ДДВ): 1.145,44 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Weller PYROPEN-JR  - Леткум на гас за едноставни теренски поправки.

 

Карактеристики:

  • Мануелно палење на леткумот
  • Времетраење на едно полнење до 1 час
  • Температурен опсег на лемење: (400-500)°C, односто до 650°C при користење на лемилото за топол воздух


Комплетот е составен од: Pyropen JR, врв за лемењеp 0.5mm, (71-01-01).

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.