Аналогна станица за лемење

WEL.WS81
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053250699N

Станица за лемење со моќност 80W, со аналогна регулација на температурата.

22.803 ден
(вклучено ДДВ): 3.478,42 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WS81 - Станица за лемење со моќност 80W, со аналогна регулација на температурата.

 

Карактеристики:

  • Аналогно управување на температурата
  • Антистатичко куќиште
  • Температурен опсег: (50-450)°C
  • Точност од ±2%
  • Индикација со LED диоди
  • Димензии: (166x115x101)mm (L x W x H)

Kомплетот содржи:

  • PU 81 Станица за лемење
  • WSP 80 Леткум
  • WPH 80 Држач
Напојување 230 V-AC
Моќност 80 W
Управување со температура
Аналогно
Нагодување на температура
Вртлив потенциометар
Врска со компјутер
Не
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
ESD заштита
Да
Заштитна класа за лемење
I
Температурен опсег 50 - 450 °C
Работен напон на рачката 24 V
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.