Дигитална станица за лемење

WEL.WHS40D
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: 56828699

Дигитална станица за лемење наменета за сите електронски апликации, дел од хоби програмата на Weller.

13.238 ден
(вклучено ДДВ): 2.019,36 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WHS40 - Дигитална станица за лемење наменета за сите електронски апликации дел од хоби програмата на Weller. Приказот на температурата се врши на LED дисплеј, нагодувањето на температурата е преку тастери на предниот панел.

 

Карактеристики:

  • Електронски контролирана станица со температурен опсег од 150 °C до 450 °С.
  • Едноставно нагодување на температурата со тастери

 

Комплетот содржи: Станица за лемење, рачка за лемење со подножје и "Long Life" кружен врв со дијаметар 2,0 mm.


 

Напојување 230 V-AC
Моќност 40 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Нагодување на температура
Копчиња
Еквипотенцијалност на составните елементи
не
ESD заштита
Да
Температурен опсег 150 - 450 °C
Работен напон на рачката 18 V
Приказ на температурата
LED дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.