Дигитална станица за лемење

WEL.WX1010
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053418399N

Станица за лемење со микропроцесорско управување на температурата, со дисплеј осетлив на допир и моќност 120W.

51.925 ден
(вклучено ДДВ): 7.920,76 ден
Беспл. Испор.
w
Пакети
Производов се содржи и во следниве пакети:

Weller WX1010 - дигитална леткум станица со голема моќност, 120W со WXP120 рачка, лесна за употреба, со интелигентни алатки и многубројни иновации.

 

Карактеристики:

 • Кратко време за загревање
 • Антистатички стаклен дисплеј осетлив на допир, кој е отпорен на хемиски и температурни реакции
 • Интуитивно корисничко мени вклучувајќи тркалце за навигација и Enter копче и 6 копчиња на допир
 • Мени достапно на повеќе јазици
 • Графички кристално јасен LCD дисплеј со сино LED позадинско светло
 • Дисплејот е видлив од сите агли
 • Можности за поврзување на дополнителна опрема: системи за предгреење и за отстранување на чад
 • WX алатки со автоматска детекција и дигитален пренос на податоците
 • Повеќенаменскиа USB порта за конфигурација на параметрите и прибирање податоци
 • Аналогно – дигитален конвертор и меморија
 • Електростатички заштитена (ESD safe) за да ги заштити и осетливите компоненти
 • Нема потреба од никаква калибрација
 • Режим за штедење на енергија (Sleep Mode) за сите приклучени алатки
 • WXP120 леткум рачката (120W) може за користи за лемење на мали и големи елементи кои бараат многу енергија
 • Температурна точност: ±9°C
 • Температурна стабилност: ±2°C

Вклучено во пакетот:

 • WX1 Контролна единица
 • WXP120 Леткум рачка, Pencil-Style (120W/24V)
 • XTB Врв за лемење
 • WDH10 Држач/Заштита за леткумот
 • WDC2 Чистач за врвови
Напојување 230 V-AC
Моќност 120 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Нагодување на температура
Копчиња
Врска со компјутер
Да
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
ESD заштита
Да
Заштитна класа за лемење
I
Температурен опсег 50 - 550 °C
Работен напон на рачката 24 V
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.