Станица за Лемење

WEL.WX1011
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053419399N
Станица за Лемење, Дигитална, 240 W, x2
55.598 ден
(вклучено ДДВ): 8.481,05 ден
Беспл. Испор.
w

Weller WX1011 - Дигитална леткум станица со голема моќност, 40W со WXMP рачка, моќна леткум станица, лесна за употреба, со интелигентни алатки и многубројни иновации.

 

Карактеристики:

 • Кратко време за загревање
 • Антистатички стаклен дисплеј осетлив на допир, кој е отпорен на хемиски и температурни реакции
 • Интуитивно корисничко мени вклучувајќи тркалце за навигација и Enter копче и 6 копчиња на допир
 • Мени достапно на повеќе јазици
 • Графички кристално јасен LCD дисплеј со сино LED позадинско светло
 • Дисплејот е видлив од сите агли
 • Mожности за поврзувања на дополнителна опрема: системи за предгреење и за отстранување на чад
 • WX алатки со автоматска детекција и дигитален пренос на податоците
 • Повеќенаменска  USB порта за конфигурација на параметрите и прибирање податоци
 • Аналогно – дигитален конвертор и меморија
 • Електростатички заштитена (ESD safe) за да ги заштити и осетливите компоненти
 • Нема потреба од никаква калибрација
 • Режим за штедење на енергија (Sleep Mode) за сите приклучени алатки
 • WXMP леткум рачката (40W) наменета за прецизно лемење во електроника и слични апликации
 • Температурна точност: ±9°C
 • Температурна стабилност: ±2°C

Вклучено во пакетот:

 • WX1 Контролна единица
 • WXMP Леткум рачка, Pencil-Style (40W/24V)
 • WDH50 Држач/Заштита за леткумот
 • WDC2 Чистач за врвови
Напојување 230 V-AC
Моќност 40 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Нагодување на температура
Копчиња
Врска со компјутер
Да
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
ESD заштита
Да
Заштитна класа за лемење
I
Температурен опсег 50 - 550 °C
Работен напон на рачката 24 V
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.