Дигитална станица за лемење

ZD-8906L/SS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PUCTEC

Дигитална станица за лемење со моќност 48W.

1.990 ден
(вклучено ДДВ): 303,56 ден
Беспл. Испор.
w

ZD-8906/SS - Дигитална станица за лемење со моќност 48W.  На интегрираниот LCD дисплеј со сино позадинско осветлување може да се следи моменталната и поставената температура на рачката.

 

Карактеристики:

  • Моќност на рачката: 48W
  • Температурен опсег: 160 - 520°С
  • Работен напон: 220 - 240V-AC

Комплетот содржи:станица за лемење со вграден држач, рачка за лемење и упатство за употреба.

Напојување 230 V-AC
Моќност 48 W
Нагодување на температура
Копчиња
Врска со компјутер
Не
Температурен опсег 160 - 520 °C
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.