Дигитална станица за лемење

ZD-8916/SS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PUCTEC

Дигитална станица за лемење со моќност 60W.

5.926 ден
(вклучено ДДВ): 903,97 ден
Беспл. Испор.
w

ZD-8916/SS - Дигитална станица за лемење со моќност 60W. Големиот LCD дисплеј со позадинско осветлување овозможува истовремен приказ на поставената и моменталната температура на рачката за лемење. Прецизниот температурен сензор заедно со керамичкиот грејач гарантираат брзо загревање и прецизно одржување на поставената температура.

 

Карактеристики:

  • Моќност на рачката: 60W
  • Температурен опсег: 160 - 480°С
  • Работен напон: 220 - 240V-AC
  • Работен напон на рачката: 24V

Комплетот содржи:станица за лемење, рачка за лемење, држач за рачката со жица за чистење на врвот и упатство за употреба.

Напојување 230 V-AC
Моќност 60 W
Нагодување на температура
Копчиња
Врска со компјутер
Не
Температурен опсег 160 - 480 °C
Работен напон на рачката 24 V
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.