Станица за Лемење

ERSA i-CON PICO
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ERSA
Станица за Лемење, Дигитална, Дисплеј, 80 W
15.350 ден
(вклучено ДДВ): 2.341,53 ден
Беспл. Испор.
w

ERSA I-CON PICO  е дигитална станица за лемење наменета за напредни SMT апликации за лемење во електронската индустрија, сервисни потреби, како и апликации каде не е неопходна антистатичка заштита.


Со користење на бесплатната софтверска апликација и дополнителна микро SD картичка, се обезбедуваат дополнителни функционалности на станицата, како што се избор на една од три пренагодени температури, ниво на моќност, заклучување и исклучување.
 

Карактеристики:

 

 • Компактен дизајн со многу мали димензии (145 x 80 mm) - заштеда на значителен простор на работната маса
 • Избор на три пренагодени температури или прилагодлива температура во опсег  150 до 450 ° C
 • Нагодување на моќноста на станицатаа
 • Автоматски stand-by режим и исклучување за да ја заштеда на енергија и работниот век на врвот
 • Широк избор на врвови (серија 102)
 • Поставување на работни параметри преку РС софтвер и microSD картичка
 • Функција за заклучување
 • Номинален напон: 220-240 V AC
 • Време на загревање: 9 сек
 • Димензии: 80x145x103 mm
 • Тежина: 1kg


Комплетот содржи: управувачка единица I-CON PICO, i-TOOL PICO рачка за лемење ((0130CDK), длетест врв  (0102CDLF16) 1,6 мм и држач за рачка.

Напојување 220 V-AC
Моќност 80 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Нагодување на температура
Копчиња
Врска со компјутер
Не
Еквипотенцијалност на составните елементи
не
ESD заштита
Не
Температурен опсег 150 - 450 °C
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.