Дигитална станица за лемење

ERSA i-CON1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ERSA

Станица за лемење со микропроцесорско управување на температурата, еден канал, моќност 150W

36.326 ден
(вклучено ДДВ): 5.541,25 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

ERSA I-CON1 е дигитална станица за лемење наменета за напредни SMT апликации за лемење во електронската индустрија, сервисни потреби, како и апликации за развој и истражување.

Моќната рачка i-TOOL обезбедува доволно енергија за работа со поголеми лемни точки, а широкиот избор на врвови од серијата i-Tips овозможува брзо прилагодување на рачката кон апликацијата за лемење.

 

Карактеристики:

 

 • Дигитална станица за лемење со ергономска рачка за лемење, i-TOOL со моќност од  150W
 • Вграден сензор за движење во рачката со кој се продолжува работниот век на врвот за лемење и се заштедува енергија
 • Едноставно ракување - интуитивно копче со едно притискање и голем, повеќенаменски дисплеј
 • Сигнализација при постигнати работни параметри
 • Дополнителен интерфејс (опција) за управување на екстрактор на дим од лемење, плоча за предграеење и компјутер
 • Антистатички дизајн
 • Потрошувачка на енергија во stand-by режим: 15W
 • Номинален напон: 230 V AC
 • Напон на рачката: 24V AC
 • Време на загревање: 9 сек
 • Температурен опсег: (150-450)° C
 • Димензии: 150 x 175 x 105 mm
 • Тежина: 3kg


Комплетот содржи: управувачка единица I-CON1 со рачка за лемење I-TOOL.

Напојување 220 V-AC
Моќност 150 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Нагодување на температура
Вртлив потенциометар
Врска со компјутер
Да, опционо
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
ESD заштита
Да
Температурен опсег 150 - 450 °C
Работен напон на рачката 24 V
Приказ на температурата
LCD дисплеј
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.