Работна Станица

ZD-912/SRS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PUCTEC
Комбинирана Двоканална Работна Станица, ZD-912, 380 W, 480°C, Puctec
12.950 ден
(вклучено ДДВ): 1.975,42 ден
Б.Исп.одЛагер
w

ZD-912 - Комбинирана двоканална станица за лемење и топол воздух. Температурата на секој од каналите се прикажува на два независни LCD дисплеи. Нагодувањето на температурата се врши со тастери на предниот панел.

 

Карактеристики:

  • Напојување: 230VAC
  • Моќност на рачка за лемење: 60W
  • Моќност на рачка за топол воздух: 320W
  • Температурен опсег: (160 - 480)`C
  • Керамички грејач

Комплетот содржи: станица за лемење, рачка за лемење, рачка за топол воздух, држач за рачката за лемење, 4 врвови за топол воздух и упатство за користење.

Напојување 230 V-AC
Моќност 60 W
Управување со температура
Микропроцесорски
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.