Станица на Топол Воздух

ZD-8908/SRS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PUCTEC
SMD Станица на Топол Воздух, ZD-8908, 300 W, 500°C, Puctec
5.490 ден
(вклучено ДДВ): 837,46 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

ZD-8908/SRS е компактна SMD работна станица за изведување на стандардни операции на лемење/одлемување на SMD компоненти. Температурата на топлиот воздух се регулира, а млазница може да се менува според потребата на процесот.

Карактеристики:

  • Нагодување на температурата на топол воздух во опсег: +100°C до +500°C
  • Нагодување на протокот на воздух со вртлив потенциометар
  • Брзо загревање (+400 ° C за приближно 60 секунди, +500 ° C за околу 90 секунди)
  • Голем LED дисплеј за приказ на температурата
  • Држачот за безбедна остава на рачката за топол воздух
  • Вграден магнет во држачот за рачката кој  може автоматски да го вклучи/исклучи грејачот на рачката
  • Номинална моќност: 300W
  • Работен напонски опсег: AC 220-240V, 50Hz

Комплетот се состои од: станица со топол воздух, држач, 3x млазници за топол воздух, упатства за работа

Напојување 220 V-AC
Моќност 300 W
Регулација на температура 100 - 500 °C
Управување со температура
Аналогно
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.