Станица на Топол Воздух

WEL.WAD101
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053266699N
Дигитална Станица на Топол Воздух, WAD 101, 100 W, 550°C, Weller
73.533 ден
(вклучено ДДВ): 11.216,9 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Weller WAD101 - станица на топол воздух со моќност 105W и микропроцесорско управување на температурата. За нејзино користење потребно е приклучување на компресиран воздух бидејќи не содржи компресор.

 

Карактеристики:

  • Температурен опсег: (50-550)˚C
  • 3-цифрен LED дисплеј и тастери за нагодување на работната температура
  • Регулатор на протокот на топол воздух
  • Антистатичко куќиште
  • Класа 1 заштита при лемење

Содржина:

  • PUD101 Станица
  • HAP1 Леткум на топол воздух
  • KH27 Држач
Напојување 230 V-AC
Моќност 150 W
Регулација на температура 50 - 550 °C
Управување со проток 0 - 10 l/min
Управување со температура
Микропроцесорски
Заштитна класа за лемење
I
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.