Станица на Топол Воздух

WEL.WHA3000P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
WELLER
Код од Произв.: T0053334699N
Дигитална Станица на Топол Воздух, WHA 3000P, 600 W, 550°C, Weller
244.767 ден
(вклучено ДДВ): 37.337,34 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Weller WHA3000P - станица на топол воздух за изведување на напредни поправки. Има микропроцесорска регулација на температурата.

 

 

Карактеристики:

 • Вграден компресор за воздух и постигнување на вакуум
 • Широк избор на додатоци - врвови за рачката
 • Мануелни и автоматски режими на работа
 • Напон: 230V(120V)AC
 • Потрошувачка на енергија: 600W
 • Брзина на проток на воздух: (5–50)l/min
 • Температурен опсег: (50–550)°C
 • Точност: (+/- 30°C)
 • Вакуум: - 0.6 bar
   

Комплетот содржи:

 • WHA3000P станица
 • NQ 30 врв за топол воздух
 • AKT 30 држач
 • WHA 3000V / 3000P ножен прекинувач
 • WHA 3000V / 3000P алатка за замена на врвови на рачката
Напојување 230 V-AC
Моќност 600 W
Регулација на температура 50 - 550 °C
Управување со проток 5 - 50 l/min
Управување со температура
Микропроцесорски
Заштитна класа за лемење
I
Еквипотенцијалност на составните елементи
да
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.