Флукс, паста

Производи на страна:
Страна 1 од 2
INTERF.IF8001/1L
Брзо инфо
(0)
Код: IF 8001

FLUX Liquid soldering flux IF800 1l

3.086 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
STAN.FLUX X32-10
Брзо инфо
(0)
Код: STANNOL 830322

No-clean флукс пенкало (10ml).

772 ден
Повеќе
На лагер
w
STAN.FLUX-X33S07
Брзо инфо
(0)
Код: STANNOL 830321

FLUX Liquid-Electr.PEN (10ml)

773 ден
Повеќе
На лагер
w
EDSYN LT-1
Брзо инфо
(0)

Активатор за регенерирање на врвови за безоловно лемење и отстранување на оксидираната површина од врвот.

945 ден
Повеќе
На лагер
w
CHEM.CW8400
Брзо инфо
(0)
Код: Chemtronics CW8400

Безоловно No-clean флукс пенкало - 9g.

1.153 ден
Повеќе
На лагер
w
IND-AMCL1
Брзо инфо
(0)
Код: SALMIAK [szt.]

Додаток за чистење на врв од леткум, состав врз база на амонијак-хлор.

160 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.SD1000
Брзо инфо
(0)
Код: T0051301799N

Држач за калај за употреба со котурчиња за калај до 1000g.

3.524 ден
Повеќе
На лагер
w
IND-KALOF2
Брзо инфо
(0)
Код: KALAFONIA-45G [szt.]

Калофониум во пакување од 45g.

70 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
IND-PASTE1
Брзо инфо
(0)
Код: PASTA-30G [szt.]

Паста за лемење со состав врз база на калофониум со органски активатори. Се применува за лемење на калај, бакар и никел.

62 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FIXP.PASTE1
Брзо инфо
(0)

Паста за меко лемење, 50g, во кутија.

105 ден
Повеќе
На лагер
w
WEL.LF25
Брзо инфо
(0)
Код: T0054002699

Паста за лемење, 20gr, во кутија.

204 ден
Повеќе
На лагер
w
IND-PASTE3
Брзо инфо
(0)
Код: PASTA-40G [szt.]

Паста за лемење со состав врз база на калофониум со органски активатори. Се применува за лемење на калај, бакар и никел.

85 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
WEL.FLUX/15
Брзо инфо
(0)
Код: T0051383799

Флукс за лемење 15ml, во шишенце со четка за нанесување.

2.055 ден
Повеќе
На лагер
w
SMD-FLUX-PEN+
Брзо инфо
(0)

Флукс во пенкало со четка за лесно нанесување на работните површини.

1.787 ден
Повеќе
На лагер
w
PRF 10/200
Брзо инфо
(0)

Флукс во спреј, 200ml, за подобрување на работните површини на печатени плочки.

760 ден
Повеќе
На лагер
w
KatalogMO_2015_2016
Cvicangli_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SetAlat_OpremaZaLemenje_mk
FLUKE_WELLER_Paket_OpremaZaLemenje_mk.jpg
SR-SH814_OpremaZaLemenje_mk.jpg
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.