Bluetooth адаптер за слушалки

NE-HEADP03
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis

Bluetooth адаптер за слушалки, до 5 часа музика, вграден микрофон

990 ден
(вклучено ДДВ): 151,02 ден
Беспл. Испор.
w

Аудио адаптерот Недис ги претвора сите 3.5mm жични слушалки во слушалки со овозможен Bluetooth. Ова ви овозможува да добивате музика од, на пример, вашиот паметен телефон преку проследување на аудио преку Bluetooth безжична технологија. Поврзете го жичниот комплет слушалки со адаптерот, конектирајте го со вашиот паметен телефон и сте подготвени да уживате. Бежичниот опсег од 10 метри обезбедува врвна флексибилност: танцувајте низ целата соба со вашите омилени песни, направете ги вашите вежби во салата со вашето темпо или сконцентрирајте се да ја завршите работата со некоја музика во позадина за да го задржите фокусот; сите без ризик за случајно повлекување на вашиот паметен телефон од масата или да ги исклучите слушалките. Прицврстете го адаптерот на вашата облека со вградениот клип. Ова го држи на место и го спречува кабелот да не ви пречи. Аудио адаптерот интегрира множество на контролни копчиња, овозможувајќи ви да пребарувате низ вашите песни, да одговарате на влезните телефонски повици и да ја прилагодувате јачината на звукот, сите со една рака. Доаѓа со слушалки за во уво за да можете да ја стартувате музиката директно од кутијата.

 

Карактеристики:

 • До 5 часа безжично време за репродукција
 • Полнењето трае 2 часа (вклучен кабел за полнење)
 • Практичен клип за прицврстување на адаптерот на облека, кеси итн.
 • Контрола со 3 копчиња за лесно ракување
 • Вграден микрофон за разговори без раце
 • Компатибилност со секакви 3.5 милиметарски слушалки, слушалки или звучници
 • Bluetooth V 4.2 безжична технологија за стабилна, без поместување врска
 • Безжичен опсег до 10 метри
 • Се поврзува безжично со паметни телефони, таблети, паметни телевизори 


Содржина на пакетот:

 • Bluetooth адаптер за слушалки
 • Слушалки за во уво
 • USB кабел за полнење
 • Упатство за употреба
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.