Инструмент за квалификација на мрежни кабли

FLUKE CIQ-100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE-NETWORKS

Инструмент наменет за брза проверка на мрежните кабли, квалификација на подржаната мрежна технологија (10/100/1000М/VoIP), детекција на уредите поврзани во мрежата и проверка на нагодените мрежни параметри.

130.980 ден
(вклучено ДДВ): 19.980 ден
Беспл. Испор.
w

Fluke CIQ-100 - инструмент наменет за брза проверка на мрежните кабли, квалификација на подржаната мрежна технологија (10/100/1000М/VoIP), детекција на уредите поврзани во мрежата и проверка на нагодените параметри. Подршката за RJ45, RJ11 и антенски F конектори го прават вистинско решение за тестирање на IT мрежи, телефонија и видео.
 

Карактеристики:

 • Поддржани типови на кабли: UTP, STP, FTP, SSTP, RG6, RG59
 • TDR функција со приказ на должината на кабелот и растојанието до неисправниот дел со прецизна дијагностика на дефектот (краток спој, прекин или зголемено преслушување)
 • Графички приказ на врската на кабелот
 • Автоматски тест со притискање на едно копче
 • Напредна дијагностика на комплексни проблеми во IT мрежите (зголемено преслушување меѓу париците и промени на импедансата во проводниците)
 • “Blink port” функција
 • “Discover” функција за детекција на МАС адреса на switch-от
 • Генерирање на тонови за трагање на кабли и парици во комбинација со Fluke IntelliТone сонда за трагање (опција)
 • Идентификација на RJ45 приклучници (опција)
 • Меморија за 250 мерни резултати
 • USB приклучок за префрлување на податоците на PC
 • Cable IQ Reporter - софтверски пакет за анализа на измерените параметри и изработка на професионални извештаи

 

Комплетот содржи: Fluke Cable IQ, remote адаптер, USB кабел, RJ45 Patch кабли x2, CD со софтвер, упатство за користење и торбица за носење.
 

 

 

 

 

 

 

 

Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.