Инспекција на оптички кабли

Производи на страна:
Страна 1 од 1
MITEL FIM1
Брзо инфо
(0)

Видео микроскоп за проверка на оптички конектори.

92.838 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
FLUKE NFC-KIT-C
Брзо инфо
(0)

Комплет за чистење на оптички влакна и конектори.

19.162 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE NFC-KIT-B
Брзо инфо
(0)

Комплет за чистење на оптички влакна и конектори.

7.644 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE NFC-KIT-E
Брзо инфо
(0)

Комплет за чистење на оптички влакна и конектори со полуавтоматски (One click) алатки за чистење.

21.187 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHS1D02
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина на 1310nm и 1550nm.

15.994 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL FHS2Q02F
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина на 1310/1490/1550/1625nm.

53.289 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL VLS8-30
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина, наменет за откривање дефекти во оптички кабли.

10.541 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL VLS8-15
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина, наменет за откривање дефекти во оптички кабли.

7.052 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL VLP5B
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина, наменет за откривање дефекти во оптички кабли.

12.941 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE VISIFAULT
Брзо инфо
(0)

Тестер за визуелна детекција на дефекти во оптички кабли. Наменет за откривање на дефекти како прекини и превиткувaња по должината на оптичките кабли.

33.469 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FITEL ID-H
Брзо инфо
(0)
Тестер за проверка на активни оптички влакна без потреба од прекинување на оптичкиот кабел. Наменет е за тестирање на кабли во апликации каде не e дозволен&nb...
117.410 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FLUKE Fi-7000
Брзо инфо
(0)

Тестер за брза сертификација на оптички конектори според стандардот IEC 61300-3-35 со PASS/FAIL карактеризација на резултатите.

268.034 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.