Мерење на оптичка моќност

Производи на страна:
Страна 1 од 1
MITEL FHP1B02
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

11.196 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL FHP1A02
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

11.050 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
MITEL FHP2A04
Брзо инфо
(0)

Едноставен инструмент за мерење на оптичка моќност, наменет за инсталатери и техничари кои работат на одржување на оптичките мрежи.

12.286 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
YOKOGAWA AQ1100B
Брзо инфо
(0)

Инструмент за мерење на оптичка моќност кој содржи извор на светлина и мерач на оптичка моќност во едно куќиште. Со ваквиот дизајн практично имате 2 инструменти во 1.

Повеќе
Само во продавница
FLUKE FTK2000
Брзо инфо
(0)

Инструментот за мерење на оптичка моќност има можност за префрлување на податоците на компјутер и нивно понатамошно менаџирање преку софтверот LinkWare.

263.963 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MCT-311
Брзо инфо
(0)

Комплет за верификација на оптички влакна, составен од ласерски извор на светлина и инструмент за мерење оптичка моќност.

11.444 ден
Повеќе
На лагер
w
FLUKE MFTK 1200
Брзо инфо
(0)

Комплет составен од извор на оптичка моќност и инструмент за мерење на оптичка моќност. 

674.266 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHS2D02
Брзо инфо
(0)

Ласерски извор на светлина на 1310nm и 1550nm.

35.187 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MITEL FHP12A
Брзо инфо
(0)

Мерач на оптичка моќност, едноставен со универзален 2,5мм оптички конектор.

5.743 ден
Повеќе
На лагер
w
MITEL FHM2
Брзо инфо
(0)

Инструмент наменет за тестирања во оптички мрежи. Се состои од извор на светлина на 3 бранови должини и инструмент за мерење на оптичка моќност.

49.654 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
KatalogMO_2015_2016
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.