Skip Navigation Links.

Калибратор на електрични големини

FLUKE 5320A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Повеќенаменски калибратор на електрични големини наменет за калибрација на електроинсталатерски инструменти за изолација, заштитни импеданси, диференцијални склопки (RCD), заземјување, сигурносни големини кај електричните уреди и сл.

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

FLUKE 5320A - повеќенаменски калибратор за калибрација на електроинсталациските инструменти без мостови, отпорнички декади и останатите добро познати опреми распространети во цела лабараторија.
Електроинсталатерите во својата работа користат се посложени повеќефункциски инструменти, за кои е потребно редовно да се проверуваат, што до сега по правило беше сложена, технички комплексна и долготрајна постапка. Со повеќефункцискиот калибратор на електроинсталациски инструменти Fluke 5320А се поедноставува и поефтинува калибрацијата а со тоа и трошоците за оддржување на овие инструменти.

 

Fluke 5320A овозможува калибрација на:

  • Повеќефункциски електроинсталациски инструмент како што се на пример инструментите од серијата Fluke 1650, Metrel Eurotest, LEM/Norma Unilap 100E и други.
  • Тестери на заштитни импеданси (Zloop, Zline)
  • Teстери на диференцијални склопки (RCD)
  • Мегаомметри, т.е. мерач на отпорност на изолација
  • Тестери на сигурност на домаќински апарати (appliance testers)
  • Инструментација за испитување на сигурност на медицинска опрема

 


Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.