Skip Navigation Links.

Калибратор на електрични големини

FLUKE 5500A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Повеќефункциски калибратор за генерирање еднонасочни и наизменични напонски и струјни сигнали со различна фреквенција и облик (чисти синусни и изобличени наизменични сигнали).

Не е за продажба.
За дополнителни информации контактирајте не преку нашата Онлајн контакт форма

Fluke 5500A - револуционерен повеќефункциски калибратор, кој лесно генерира еднонасочни напонски и струјни сигнали со различна фреквенција и облик (чисти синусни и неправилни наизменични сигнали), истовремено два напонски сигнали или истовремено напонски и струен сигнал за симулација на снага за можност за избор на фазниот агол бидејќи симулира вредност на отпорот, капацитативност, RTD сонди и термо парови.

 

Инструментот е наменет за калибрација на различни мерни инструменти:

  • Рачни и лабораториски мултиметри
  • Осцилоскопи (со опциски додатоци) и скопметри
  • Мерачи на моќност
  • Аналогни V-метри, А-метри, Ω-метри, W-метри
  • Електронски термометри
  • Даталогери
  • Анализатор на моќност и хармониска анализа
  • Процесни калибратори
  • Струјни клешти

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.