Skip Navigation Links.

Референтна температурна сонда

FLUKE 5626-12A
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Референтна температурна сонда - работен еталон за температура за употреба во процесите на калибрација на температура со температурните кади.

199.094 ден
(вклучено ДДВ): 30.370,27 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 5626-12A - референтна температурна сонда со голема точност за употреба во  процесите на калибрација на температурни сонди. Се користи во комбинација со температурна када. Температурната када ја постигнува бараната температурата и калибрацијата на сондата се врши со споредба на отчитувањето од референтната и сондата која се калибрира.

 

Карактеристики:

  • Мерен опсег: (-200+661)°C
  • Температурен опсег на рачката: (0-80)°C
  • Номинален отпор: 100Ω (±1Ω)
  • Стабилност: ±0.003°C
  • Потопување: Најмалку 12,7cm
  • Во согласност со ITS-90 стандардот
  • Калибрациска точност: ±0.006°C на 0°C
  • Начин на поврзување на сондата: 4 – жична метода
  • Интерфејс: INFO-CON за поврзување со 914x калибраторите на Fluke

 

Комплетот содржи: Fluke 5626-12A, преносен куфер, упатство за употреба.

Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.