Skip Navigation Links.

Преносна температурна процесна када

FLUKE 9144-EP
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Температурна када наменета за калибрација на температурни сонди и температурни процесни давачи за опсег (50-600)°C.

590.613 ден
(вклучено ДДВ): 90.093,51 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 9144-EP - процесна температурна када наменета за испитување и калибрација на температурни трансмитери како и проверка на карактеристиките на термопарови и други температурни сонди (50 - 660)°C. Поседува влезови за приклучување на термопарови, RTD, како и посебен процесен струен влез 4-20mА.
На едниот влез се приклучува референтна температурна сонда, додека на другите се приклучуваат сондите кои треба да се калибрираат (RTD, термопар) или нивните струјни излези 4-20mA. Калибрацијата подразбира споредба на отчитувањето од референтата и онаа која се калибрира.
Бидејќи имаат мала тежина (< 8.2kg), овие калибратори се едноставни за манипулирање и транспорт на различни локации.
Калибраторите ја постигнуваат работната температура за само 15 минути.

 

Карактеристики:

  • Температурен опсег: (50 до 660)°C
  • Вграден двоканален влез за PRT, RTD, термопар и струен влез (4-20)mA
  • Aвтоматска работа и документирање
  • Точност подобра од ±0.01°C

 

Комплетот се состои од: Fluke 9144, приклучни конектори, еден специјален модул за влез на температурните сонди со различни отвори (инсерти) по избор, сериски кабел, софтвер Interface-it, тест сертификат, упатство за употреба.

Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.