Skip Navigation Links.

4-канален лабораториски термометар

FLUKE 1529-R
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Лабораториски термометар  со 4 канали за приклучување на прецизни PRT температурни сонди.

468.291 ден
(вклучено ДДВ): 71.434,22 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Fluke 1529-R  е лабораториски термометар наменет за приклучување на прецизни, еталонски температурни сонди од тип PRT. Има 4 канали и можност за поврзување со компјутер за снимање на податоците.

 

Карактеристики:

  • 4 влезови за PRT температурни сонди
  • Карактеризација: ITS-90, IEC-751 (DIN “385”), Callendar-Van Dusen
  • Точност на мерење:  ± 0.004°C на –100°C , ± 0.006°C на 0°C, ± 0.009°C на 100°C, ± 0.012°C на 200°C, ± 0.018°C на 400°C, ± 0.024 °C на 600°C
  • Резолуција на отчитување: 0.001°C
  • Батериско напојување и напојување 220V
  • Интервал на мерење: 0.1sek до 1 час
  • Меморија за снимање на 8000 отчитувања
  • RS232 поврзување со РС
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.